Moi przyjaciele nie dali się namówić na wejście (tup, tup) na to piękne wzniesienie. Pewnie zaraz Karolek powie „a tak namawiał…”. Tak więc wjechaliśmy kolejką. Aby nie stać w ogromnej kolejce przed kasami, bilety kupiliśmy od konika – odrobine drożej, ale za to mieliśmy zaoszczędzony czas.

Gubałówka to jedna z większych atrakcji, która czeka na turystów w okolicach Zakopanego. To stąd roztacza się pasjonująca panorama na tatrzańskie szczyty oraz na zimową stolicę Polski. Gubałówka przytula się namiętnie do samego Zakopanego, po którego drugiej stronie piętrzą się cudne Tatry, to jednak sama do nich nie należy. Gubałówka jest podłużnym wzniesieniem w Paśmie Gubałowskim. Na wschodnim jej krańcu, Gubałówka ma wysokość 1120 m. Tu można znaleźć miejscowość Ząb, z której pochodzi Kamil Stoch. Ząb jest najwyżej położoną wsią w Polsce.

Zachodni skrawek Gubałówki jest nieco wyższy, ma 1129 metrów wysokości. Od tej strony Gubałówka sąsiaduje z Butorowym Wierchem. Na północy opada w stronę miejscowości Nowe Bystre, a na jej południowo-wschodnich zboczach mamy piękne Zakopane. Nazwa Gubałówki wywodzi się od znajdującej się na niej polany Gubałówka a ta, od nazwiska Gubała.

Widoki zapierają oddech w piersi. Chciałby się zatrzymać tu na dłużej, ale Grzesiu ponaglał do zjazdu, bo…Weronika czekała z obiadem:) Oczywiście na szczycie wypiliśmy dobrą kawę i napój chłodzący – Fantę 🙂 Po naszych myślach dalej krążyły frytki…:). Wracajmy!

Po powrocie zaprosiłem wszystkich na Eucharystię. Oddaliśmy Panu Bogu nas, nasze rodziny i ten piękny czas przyjaźni.

moja inspiracja i źródło: https://hasajacezajace.com/gubalowka-kolejka-atrakcje/