Ilekroć przebywam w Zakopanem, to zawsze tam jestem…moje ukochane Krzeptówki, z Matką Bożą w roli głównej. Lubię tam pojechać, zatopić się w modlitwie, wyciszyć, skorzystać z sakramentu pokuty, spojrzeć z pespektywy kościoła na Śpiącego Rycerza z Giewontem…

Oj, chciałoby się tam zostać dłużej, na stałe? Ale do rzeczy! (trochę się rozmarzyłem)

Kościół został wybudowany przez górali dzięki darczyńcom jako votum wdzięczności za ocalenie życia Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w zamachu na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku.

Zanim powstało Sanktuarium na zakopiańskich Krzeptówkach stała tylko kaplica Księży Pallotynów, w której przechowywana była figura Matki Boskiej Fatimskiej, podarowana w 1961 r. przez kardynała Stefana Wyszyńskiego, a poświęcona wówczas przez biskupa Karola Wojtyłę.  On także, już jako papież, dokonał jej koronacji w 1987 r. podczas uroczystości w Rzymie na placu św. Piotra a dziesięć lat później osobiście dokonał konsekracji świątyni.

Przy sanktuarium na Krzeptówkach w ogrodach stoi także ołtarz, przy którym w 1997 roku święty Jan Paweł II pod Wielką Krokwią odprawił pamiętną, uroczystą Mszę Świętą i przyjął hołd górali polskich.

Przy Sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem znajduje się również pomnik Papieża oraz replika krzyża z Giewontu.

Drogę do Sanktuarium wytyczają rozwieszone nad ulicą transparenty. Stanowią one ostatnie przygotowanie pielgrzymów do spotkania z Matką Bożą Fatimską i Jej Synem. Przypominają o konieczności zawierzenia Matce Najświętszej i o roli modlitwy różańcowej. Pomagają w tym cytaty z nauczania Papieża.

W przęsła ogrodzenia wkomponowano dziesiątki różańca, by teren Sanktuarium został symbolicznie opleciony tą modlitwą, o którą Matka Boża prosiła w Fatimie.

Jest MOC!!!

Źródło: https://visitmalopolska.pl/pl/obiekt/-/poi/sanktuarium-mb-fatimskiej-na-krzeptowkach-w-zakopanem